Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci

Kontakty

Zpět

Fakulta technologická

Sídlo:

Proč studovat u nás?

mikroskop

Skvělé uplatnění

hrajem si

Přátelské prostředí & osobní přístup. (důkazy hledej na insta a FB)

letadlo

Praktická výuka a letní stáže

no přijímačky

No přijímačky for you

vyhledávač oborů


Stíháš to?

Deadline podání přihlášek pro bakaláře je 15. 9. 2020, pro magistry 31. 8. 2020.

 
   

VYPLNIT PŘIHLÁŠKU
 
   

Buď nerd. Jako oni:

Radek

radek medailonek


absolvent
Inženýrství polymerů


Co dělá?
Živí se jako Mezinárodní technolog extruzního vyfukování v nadnárodní společnosti Greiner. Vládne strojům, které vyrábí produkty pro takové značky jako je Husqvarna, LEGO nebo Lidl. Mezi polymerními materiály je jako ryba ve vodě a ví přesně co udělat, když mašina nevypouští takové výrobky, jaké klient potřebuje.No a o víkendech se občas promění ve skřeta.

Chci být NERD jako Radek

Katka

katka medailonek

Pustit medailonek

absolventka 
Technologie potravin


Co dělá?
Je součástí centrálního týmu kvality ve společnosti Orkla Foods Česko a Slovensko (nově propojené Hamé + Vitana). Pomáhá závodům v Česku a na Slovensku (je jich celkem 12) s dodržováním systémů kvality, účastní se auditů kvality a pomáhá dohlížet na importní zboží. Aby se odreagovala, nejen že se s láskou stará o svou domácí farmičku, vyrábí vlastní sýry, peče a vaří, ale stíhá o tom všem psát i food blog.

Chci být NERD jako Katka

Vlastimil

vlastik medailonek

Pustit medailonek

student 
Konstrukce technologických zařízení


Co dělá?
Když zrovna není doma a netiskne si modely do hry Warhammer, nebo nějakou další designovou vychtávku pro svou milou, je ve škole a přemýšlí o 3D tisku. Po absolvování inženýra by totiž rád pokračoval dál na FT UTB a prohluboval své know-how, které by jako doktorand předával i dalším generacím procesních inženýrů. Už teď se tetelí z představy naší armády nejnovějších 3D tiskáren, které při studiu dostane k dispozici.

Chci být NERD jako Vlastik


Bára

bára medailonek
studentka 
Materiálového inženýrství


Co dělá?
Bára se nebojí bořit stereotypy. Se svými roztomilými 154 cm se rozhodla pro kariéru materiálové inženýrky, kterou zvládla jako nic a nyní pokračuje v doktorském studiu, aby svým nadšením pro objevování mohla nakazit další studenty. Struktura její osobnosti je možná složitá, takovou ji ale mají i materiály, se kterými pracuje. Její vášní jsou povrchové vlastnosti materiálů, protože ji baví dělat velké změny díky zdánlivým maličkostem a ty pak zkoumat.

Chci být NERD jako Bára

Berenika

berenika medailonek
studentka
Biomateriálů a kosmetiky


Co dělá?
Osud ji na FT zavál naprostou náhodou, ale ani na vteřinu toho nelituje. Už od základky zbožňuje chemii a biologii, takže studium Biomateriálů a kosmetiky, byla jasná volba, která propojuje obojí. Zrovna pracuje na diplomce, v níž se snaží substituovat molekulu diamantanu a připravit z něj vhodný ligand . Seriously. Která holka tohle o sobě můžeš říct a zároveň vědět o čem je řeč?
V laborce se cítí jako doma, ale nejčastěji ji potkáte pobíhat v bílém plášti mezi budovami, jelikož pomáhá i s propagací fakulty a správou sociálních sítí. A proto FT tolik miluje. To, že nemusí trčet permanentně ve škole, ale má možnost podílet se i na spoustě dalších skvělých projektů, které nemusí být nutně jen o vědě, je děsně boží.

Chci být NERD jako Berenika

Petr

Petr medailonek
student
Chemie potravin a bioaktivních látek


Co dělá?
Na FT ho nejvíc baví práce v chemické laboratoři. Užívá si skvělého kolektivu na Ústavu chemie, kde se zapojuje do výzkumu supramolekularní chemie. Sám by jednou rád pracoval ve farmaceutickém výzkumu, protože rád objevuje a vymýšlí nové postupy. Pokud zrovna neničí další plášť v laborce tak ruší sousedy hrou na kytaru, nebo rachotem z dílny.

Chci být NERD jako Petr

 

Fakulty a součásti

Zavřít