Studium

Bakalářské a diplomové práce

Z velké části jsou požadavky na zpracování vašich závěrečných prací shodné napříč univerzitou. Proto jsme zpracovali základní přehled požadavků, kde se dozvíte jaké dokumenty je potřeba k diplomce zpracovat, kde seženete Zadání, kam vložit Prohlášení, nebo jakou formou se práce odevzdávají.

Všechna tato moudra vycházejí ze směrnic a pokynů, která si v případě potřeby můžete projít taky:

• SD/03/2024
    Směrnice děkana doplňující směrnici rektora „Pravidla pro zadávání a zpracování bakalářských, diplomových a rigorózních prací, jejich uložení a kontrola původnosti“ na FT
  • Směrnice děkana SD/09/2020
    Jednotný postup při zadávání, kontrole a vypracování diplomových a bakalářských prací
  • Směrnice rektora SR/33/2019
    Pravidla pro zadávání a zpracování diplomových a bakalářských prací
  • Pokyn děkana PD/05/2023
    Kontrola splnění studijních povinností navazujícího magisterského studia v akademickém roce 2022/2023 a přihlášení na předměty Státní závěrečné zkoušky (SZZ)
    Příloha 05_01/2023 – Postup kontroly studia a odevzdávání bakalářských a diplomových prací

Přece jen ale existují specifika, která se týkají jen našeho ústavu:

Naše požadavky na bakalářskou a diplomovou práci

Bakalářská práce Diplomová práce
Rozsah práce Není omezen Není omezen
Termín odevzdání 17. 5. 2024 10. 5. 2024
Forma odevzdání 1) Elektronicky na STAG.
2) 2x tištěná verze – jednu svázat v potištěných pevných deskách, druhá stačí v měkké nerozložitelné vazbě.
3) CD není vyžadováno přikládat.
1) Elektronicky na STAG.
3) CD není vyžadováno přikládat.

Témata závěrečných prací

U nás můžete na své diplomové práci makat už dost brzo (v extrémních případech i od prváku), když chcete. Proto se často témata závěrečných prací odvíjejí spíš o toho, co za výzkum chcete dělat, nebo dávno už děláte, než od toho, co si my zrovna usmyslíme a vypíšeme. Přesto pravidelně zveřejňujeme seznam, protože se to tak nějak očekává. Ten vyvěsíme k nahlédnutí níže v průběhu května.

Diplomové práce:

A jak to vlastně funguje? Vyberete si (ze seznamu) téma, které je vašemu srdci nejblíže, oslovíte vedoucího, domluvíte se a téma si závazně zapíšete. Jednoduché jak facka.