UTB

Fakulty a součásti Otevřít navigaci

Studium

Bakalářské a diplomové práce

Z velké části jsou požadavky na zpracování vašich závěrečných prací shodné napříč univerzitou. Proto jsme zpracovali základní přehled požadavků, kde se dozvíte jaké dokumenty je potřeba k diplomce zpracovat, kde seženete Zadání, kam vložit Prohlášení, nebo jakou formou se práce odevzdávají.

Všechna tato moudra vycházejí ze směrnic a pokynů, která si v případě potřeby můžete projít taky:

Přece jen ale existují specifika, která se týkají jen našeho ústavu:

Naše požadavky na DP a BP

Velmi dobře víme, že sepsat kvalifikační práci, není vůbec jednoduchá věc. Zvlášť když je to (minimálně v případě bakalářské práce) pro vás první setkání se všemi novotami a záludnostmi akademického textu. Nebojte se, nebudete na to sami. Organizujeme pro vás semináře k bakalářské a diplomové práci, kde vám dopodrobna vysvětlíme, jak na to.

A to není ještě všechno! Svou práci budete muset u státnic prezentovat a obhájit. I s tímto nelehkým úkolem vám pomůžeme. Prezentaci i dotazy věci znalých pedagogů si budete moci vyzkoušet předem na ústavních předobhajobách. Pedagogové a vaši spolužáci tady budou mít možnost upozornit na případné chyby, nepřesnosti a nedostatky, a můžou se do sytosti vyptávat. Po takové „obhajobě na zkoušku“ už vás u té „obhajoby na ostro“ nemůže nic rozhodit. Vy pak můžete nechat stres doma.

Na seminářích se sice o bakalářkách a diplomkách dozvíte všechno, co je potřeba…ale víme, jak to chodí. Paměť jako slon má málokdo. Proto přidáváme  tabulku s nejdůležitějšími informacemi, které byste rozhodně neměli přehlédnout.

Naše požadavky na DP a BP

Bakalářská práceDiplomová práce
Rozsah prácecca 30 – 60 stran – doporučený rozsahcca 60 stran (+přílohy) – doporučený rozsah
Termín odevzdání20. 5. 201920. 5. 2019
Forma odevzdání1x originál v pevné vazbě + CD

1x termovazba nebo kroužková vazba (pro oponenta práce)

1x originál v pevné vazbě + CD

1x termovazba nebo kroužková vazba (pro oponenta práce)

Témata závěrečných prací

Dostali jste se právě do fáze studia, kdy byste měli začít přemýšlet nad bakalářkou nebo diplomkou? Právě zde najdete přehled témat, která vám můžeme nabídnout. Až si vyberte to, které je vašemu srdci nejblíže, kontaktujte vedoucího dané práce a společně proberte, zda je právě toto téma ušité na míru přímo vám.

Zavřít

Fakulty a součásti