SOČ

Naši SOČkaři válí!

Vždycky nás potěší, když můžeme v našich laboratořích přivítat středoškolské talenty. Když u nás navíc realizují Studentskou odbornou činnost a když dokonce se svými výsledky září na krajském kole a postupují do celostátního, pak jsme radostí bez sebe.

Dovolte nám tedy pogratulovat a pochlubit se 3 středoškoláky, kteří si u nás střihli výzkum v loňském létě:

První místo ulovil Adam Knirsch z Gymnázia a Jazykové Školy Zlín se svou prací z oboru chemie na téma Syntéza a supramolekulární chování 4-(4-(adamantan-1-yl)fenyl)-1-methylpyridinium jodidu. Za fakultu vedl práci doc. Mgr. Robert Vícha, Ph.D.

A pak tu máme dvě druhá místa s velkou nadějí na postup do celostátního kola:

Sára Šteflová, Gymnázium a Jazyková škola Zlín

• Práce: Měření SPF opalovacích krémů (obor Biologie)
  • Vedoucí FT: doc. Ing. Marián Lehocký, Ph.D.

Štěpán Hartman, Gymnázium Lesní Čtvrť

• Práce: Syntéza a supramolekulární chování solí odvozených od 4-(3-(4-aminofenyl) adamantan-1-yl)anilinu (obor Chemie)
  • Vedoucí FT: doc. Mgr. Robert Vícha, Ph.D.

Vaše úspěchy jsou naše úspěchy, děkujeme a držíme palce v postupu