Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci

Propagace

Naše akce

Život na fakultě se neskládá jen z výuky a bádání. Tvrzení, že věda není nuda a technologové nejsou podivní nerdi, myslíme vážně. Během celého roku organizujeme tolik akcí, že se jen těžko stane, že vás to mine.

Ke klasickým Dnům otevřených dveří, nahodilým konferencím a výročím se postupně připojily pravidelné přednášky Science Café Zlín, každoroční Noc Vědců, Tajemná laboratoř, Věda na přání, vědecký festival Zažij vědu a nedávno se nenápadně připojil i Akademický košt slivovice.

Že byste to do fakulty plné chemiků a strojařů neřekli? Holt, boříme stereotypy a boříme je rádi!

Noc vědců | www.nocvedcu.cz

V hlavní roli věda a experimenty! Noc vědců je jedna z největších akcí na podporu a popularizaci vědy, která se každý rok koná na přelomu září a října v odpoledních a večerních hodinách.  Návštěvníci mohou odhalit tajemství výzkumů, prošmejdit laboratoře a vyzkoušet různorodé pokusy na vlastní kůži. Cílem je dozvědět se něco nového, zažehnout touhu k přírodním vědám a hlavně se při tom dobře bavit. O hladký průběh se každoročně stará Fakulta technologická. Protože my vědou žijeme.

Science Café | www.facebook.com/ScienceCafeZlin/

Science Café je prostor pro neformální setkávání vědců a veřejnosti a společné hledání otázek a odpovědí. Vědci a lidé, které věda baví a zajímá, mohou diskutovat nad šálkem čaje nebo kávy o nových vědeckých poznatcích. Zlínského Science Café jsme se ujali v roce 2014. Koná se v prostorách fakulty pravidelně každý druhý čtvrtek od 18.00.

Zaujali jsme vás? Sledujte náš instagramový profil, nebo facebookové stránky a přijďte k nám na některou z přednášek. Káva, čaj i znalosti zdarma!

Věda na přání | www.vedanaprani.cz

Přírodní vědy stojí za pozornost – o tom vás přesvědčí naši lektoři se svými populárně-vědeckými přednáškami na míru šitými pro doplnění výuky fyziky, biologie, chemie, nebo techniky. Učitelé nebo studenti střední škol si prostřednictvím jednoduchého webového formuláře mohou zamluvit kurz dle svého přání a gusta. S našimi přednáškami přijedeme až k vám, a to úplně zdarma. Kterou byste si přáli vy?

Tajemná laboratoř na ZFF

Tajemná laboratoř je dobrodružná hra pro malé i velké vědce na principu únikové místnosti a šifrovacích her. Prostřednictvím naučných pokusů následujících tajuplný příběh věhlasného vědce, odhalíte cestu jak pokračovat a dokončit jeho riskantní výzkum. A na konci, kdo ví? Třeba se z vás stane něco víc, než jen vědec. Vedlejšími příznaky mohou být nepředvídatelné zážitky, dobrá nálada a sklony chránit svět.  V roce 2017 jsme tak na Zlín Film Festivalu obohatili svět o 2500 certifikovaných superhrdinů. Co si pro vás připravíme letos?

Zažij vědu | www.zazijvedu.cz

Posouváme hranice popularizace vědy a tasíme se s prvním zlínským vědeckým festivalem, jehož součástí se díky workshopům můžete stát i vy! Ne nadarmo se akce jmenuje Zažij vědu. Vyzkoušíte si práci v laborce, naučíte se rozpoznávat polymery, objevíte kouzla 3D tiskáren i laserů nebo si pochutnáte na neobvyklých dobrotách. Dopolední program je vyhrazen pro střední školy, odpoledního se může zúčastnit kdokoliv. Vše je zdarma, stačí si jen zarezervovat své místo.

 

Fakulty a součásti

Zavřít