Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci

Základní informace

Mapa areálu UTB

Univerzita Tomáše Bati a její budovy jsou rozesety napříč Zlínem. Zorientovat se ve fakultních budovách tak může být trochu oříšek. Pomůžeme ti ten oříšek rozlousknout.

Fakulta technologická sídlí v budově u autobusového nádraží, takže je pro všechny nově přijíždějící nepřehlédnutelná.

Tato budova nese označení U15, někdy bývá nazývána také jako Laboratorní centrum Fakulty technologické. Je poměrně nová, je hezká a moderně vybavená. Kromě výuky se zde pravidelně pořádají různé konference a přednášky určené nejenom studentům, ale i veřejnosti. Své místo tady má například Science Café – cyklus diskusních setkání zaměřených na využití vědy v každodenním životě.

Některé naše ústavy (nebo jejich části) najdeš mimo budovu U15. Ústav analýzy a technologie potravin, Ústav technologie tuků, tenzidů a kosmetiky, Ústav inženýrství ochrany životního prostředí spolu s Ústavem polymerních materiálů a Centrem polymerních materiálů shlíží na Zlín z budov U10 a U11. Ústav technologie potravin obývá také část prostor budovy U2. Těžké stroje Ústavu výrobního inženýrství se nachází v budově U5

Vývoj a rozvoj je nám vlastní, takže plánujeme v dohledné době výstavbu nových prostor, kde zmiňované ústavy naleznou moderní útočiště.

Naše fakulta také úzce spolupracuje s Centrem polymerních systémů (CPS), které sídlí v nepřehlédnutelné budově U17. CPS je výzkumné pracoviště působící ve výzkumu a vývoji v oblasti zpracovatelství plastů a pryží, materiálového inženýrství a dalších chemicko-technologických oborech.

Pokud se v tom pořád ztrácíš, mrkni na přiloženou mapku.

Fakulty a součásti

Zavřít