Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci

O fakultě

V čem jsme jiní? Na čem nám záleží? Co od nás můžete čekat? Dali jsme hlavy dohromady a vyrokovali s 5 základními hodnotami, kterými bijí naše fakultní srdce.

 

Praktičnost
Děláme věci, které ani nevíte, že potřebujete každý den, u kterých vás často nenapadne, že nad nimi musel někdo pořádně přemýšlet. Vědu nepotřebujete jen na futuristické plány o dobývání vesmíru, ale k dennímu fungování. Obaly? Jídlo? Auta? Odpady? Kosmetika? Těm u nás rozumíme.

Opravdovost
Netváříme se, že vědci nejsou lidi, a že studenti jsou „posluchači“, záleží nám na dobrých vztazích a srandě stejně moc jako na vědě. Krásy každodenního fakultního života můžete sledovat třeba na našem instagramu.

Ve znamení polymerů
Více než půl století jsme odborníky na plasty, kde se hrdě řadíme mezi vědecky nejúspěšnější v ČR. PETkou ale polymery nekončí, zkoumat se dají z mnoha úhlů pohledu, a tak u nás máme několik základních směrů:

  • polymery a materiály
  • technologie a analýza potravin, protože i  maso je polymer
  • chemie, abychom jim rozuměli pěkně do hloubky a dokázali je analyzovat
  • biomateriály a kosmetika, protože některé polymery patří i do těla
  • ochrana životního prostředí, abychom s plasty pracovali cirkulárně a ne hloupě
  • procesní inženýrství, abychom ty polymery uměli zpracovat a dát jim tvar

Můžete všecko 
Na špičkové vybavení se nebudete jen dívat přes plexisklo, budete s ním normálně pracovat a dokonce mu i rozumět. Zapojíme vás i do chodu a organizace fakulty, když vás to bude lákat. Zkrátka když chcete, dostanete u nás veškerou podporu a lásku stát se špičkou v oboru a naučit se i víc než „jen“ vědcovat.

Mladí tak akorát
50 let zkušeností je dost na to, být profíkem, ale zároveň ne příliš na to, abychom si nemohli tykat. Víme, co děláme, ale nejsme konzervy, a to se v univerzitním vesmíru jen tak nevidí.

Fakulty a součásti

Zavřít