Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci

O fakultě

V čem jsme jiní? Na čem nám záleží? Co od nás můžete čekat? Dali jsme hlavy dohromady a vyrukovali se základními hodnotami, kterými bijí naše fakultní srdce.

 

Jsme mladí tak akorát
55 let zkušeností je dost na to, být profíkem, ale zároveň ne příliš na to, abychom se nechali svázat stereotypy. Víme, co děláme, ale nejsme konzervy, a to se v univerzitním vesmíru jen tak nevidí.

Jsme praktičtí
Každý den se potkáváte s produkty našich oborů. Obaly. Jídlo. Auta. Kosmetika. Odpady. A spousta dalších běžných věcí, u kterých vás často nenapadne, že nad nimi musel někdo pořádně přemýšlet.  Jak je vyrobit, vylepšit, recyklovat, udělat je bezpečnější, dostupnější nebo šetrnější k životnímu prostředí? To je to, čím se na fakultě zabýváme. Vědu totiž nepotřebujete jen na futuristické plány o dobývání vesmíru, ale i k dennímu fungování. 

Milujeme polymery
Více než půl století jsme odborníky na plasty. V polymerních vědách jsme nejúspěšnější vysokou školou v ČR. Jak se to pozná? Díky nejvyššímu počtu a kvalitě odborných článků. Takže pokud vás zajímá, jak budou vypadat materiály budoucnosti a chcete se podílet na jejich vývoji, spojte svoje síly s těmi, kdo jsou v tomto oboru na špici, tedy s FTéčkem.  Navíc své letité znalosti a zkušenosti z chemie makromolekul promítáme i do dalších oblastí, kterým se věnujeme – například do studia biomateriálů a kosmetiky, potravinářství nebo ochrany životního prostředí.

Jsme opravdoví
Netváříme se, že vědci a akademici jsou nadlidi. A studenti nejsou naši „posluchači“. Záleží nám na dobrých vztazích a myslíme si, že normální lidská komunikace, stejně jako humor, patří i na akademickou půdu. Krásy každodenního fakultního života můžete sledovat třeba na našem instagramu.

Jsme vstřícní ke studentům
Studenti pro nás nejsou jenom čísla. Záleží nám na jejich názorech a pocitech, a taky se na ně často ptáme. Výuka u nás je hodně individuální, vyhýbáme se velkým přednáškám, raději pracujeme se studenty v menších skupinkách. A to pak znamená, že se s nimi známe, můžeme jim pomáhat a podporovat je přesně tak, jak to potřebují.

Jsme “laboratorní”
Už v bakalářském stupni strávíte 70 % výuky v laborkách a na seminářích. Na špičkové vybavení se nebudete jen dívat přes plexisklo, budete s ním normálně pracovat a dokonce mu i rozumět. Když vás to bude lákat, zapojíme vás do svých výzkumných aktivit třeba hned v prváku. Zkrátka když chcete, dostanete u nás veškerou podporu a lásku, se kterou se můžete stát špičkou v oboru.

Fakulty a součásti

Zavřít