Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci

Studium

Proč studovat na Fakultě technologické?

Obory mají smysl a budoucnost

Nemusíte se bát, že za tři nebo pět let opustíte akademickou půdu a pořád nebudete mít ani tucha, co vlastně můžete s nově nabytými znalostmi dělat. Technické zaměření sice znamená trochu matiky, znamená ale taky zářnou budoucnost, bohaté uplatnění a motivující platy. Nejspíš po vás hrábne zaměstnavatel dřív, než si stihnete založit dokument ve Wordu s názvem Životopis.

Věda v praxi na vlastní kůži

Dělat vědu není žádná věda, když máte možnost si to opravdu vyzkoušet. Nebojíme se nechat vás osahat nejmodernější stroje a pracovat s nimi, nejsou tu přece od toho, abyste se na ně dívali přes sklo. Krom toho máme i další možnosti, jak si můžete přičichnout k praxi, a navíc dostat i zaplaceno. Každé léto totiž organizujeme studentské stáže, kde vám dáme možnost zapojit se do bádání a výzkumů fakulty. Jen letos se zapojilo více než 100 studentů. A co je na tom výjimečného? Můžete si třeba zadělat na výzkum, který pak použijete ve své diplomce nebo bakalářce. Stáže ve firmách, které studentům zařizujeme, jsou samozřejmostí a třešinkou na dortu.

Nejste nám jedno

Víme, že „individuální přístup“ je mantra, kterou omílá kdekdo, a nikdo vlastně neví, co to je. Tak my vám to povíme. Ze střední jste zvyklí na luxus, máte šatnu, máte jméno, máte zázemí. To ale není na výšce zvykem. Na oborech, kde sedíte v posluchárně s dalšími stovkami cizích lidí, jen těžko nacházíte nějakou partu kamarádů nebo pochopení ze strany učitele. Tady nám ale záleží na tom, abyste byli spokojení a studium Vás bavilo. Známe naše studenty, nasloucháme jim, nikdo si tu na nic nehraje, všichni si maximálně vycházejí vstříc a pomáhají si. Věříme, že pohodová, familiární atmosféra je základ dobrého vztahu a jednoho dne i skvělých vzpomínek. Jo a svou skříňku tu budete mít taky!

Fakulty a součásti

Zavřít