Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci

Studium

Proč studovat na Fakultě technologické?

Obory, které mají smysl a budoucnost

Nemusíte se bát, že za tři nebo pět let opustíte akademickou půdu a pořád nebudete mít ani tucha, co vlastně můžete s nově nabytými znalostmi dělat. Technické zaměření sice s sebou nese trochu matiky, znamená ale taky zářnou budoucnost, bohaté uplatnění a motivující platy. Nejspíš po vás hrábne zaměstnavatel dřív, než si stihnete založit dokument ve Wordu s názvem Životopis.

JAKÉ OBORY JSOU K MÁNÍ?


Věda v praxi na vlastní kůži

Dělat vědu není žádná věda, když máte možnost si to opravdu vyzkoušet. Nebojíme se nechat vás osahat nejmodernější stroje a naučit vás s nimi pracovat. Nejsou tu přece od toho, abyste se na ně dívali přes sklo. Kromě toho chceme, abyste si k praxi přičichli a nejlépe za svou práci dostali i zaplaceno. Co říkáte na to, že byste brigádu v mekáči nebo na koupališti vyměnili za práci v laboratoři? Každé léto organizujeme studentské stáže, při kterých se můžete zapojit do bádání a výzkumů na fakultě. Tuhle možnost pravidelně využívá více než 100 studentů. A co je na tom výjimečného? Můžete si třeba zadělat na výzkum, který pak použijete ve své diplomce nebo bakalářce. A věřte nám, že to fakt oceníte. Jste dost odvážní jít do reálného světa? Žádný problém – třešinkou na dortu jsou stáže ve firmách, které studentům zařizujeme.

JAK LETNÍ STÁŽE FUNGUJÍ?                                  PRAXE V TOVÁRNĚ NA ČOKOLÁDU?


Nejste nám jedno
Víme, že „individuální přístup“ je mantra, kterou omílá kdekdo, a nikdo vlastně neví, co to znamená. Tak my vám to povíme. Ze střední jste zvyklí na luxus – máte šatnu, máte jméno, máte zázemí. To ale není na výšce zvykem. Mezi „normál“ se počítá sedět v posluchárně se stovkami cizích lidí a jen těžko najít svou partu kamarádů natož pochopení ze strany učitele. Ale přesně tohle jsou věci, na kterých záleží, abyste byli spokojeni a studium vás bavilo. Proto u nás nebudete jen bezejmenná čísla v seznamu. Své studenty známe, nasloucháme jim a hlavně si tu nikdo na nic nehraje. Věříme, že pohodová a přátelská atmosféra je základem dobrých vztahů a jednu i skvělých vzpomínek. Jo a své skříňky tu budete mít taky!

JAK SE U NÁS ŽIJE?


Milujeme vědu i život

Zavřít se do laborky a s nikým se nevidět zní děsivě? Doufáme, že ano. Pácháme totiž spoustu srandy, o kterou by bylo škoda přijít. Ať už jde o naše radosti jako je třeba snídaně s proděkany nebo Homecoming, akce Studentské unie nebo kulturou nabité festivaly z Fakulty multimediálních komunikací, zlínský vysokoškolský život nabaží nejen vaše mozky, ale i srdce. Všechny vaše talenty pak využijeme při nejrůznějších akcích, které popularizují vědu. Tajemná laboratoř na filmovém festivalu, přednášky Science café, Noc vědců, festival Zažij vědu nebo e-shop s přednáškami Věda na přání. Je toho zkrátka spousta. Věda je totiž příliš dobrá na to, abychom si ji nechávali pro sebe.

Fakulty a součásti

Zavřít