Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci

Průvodce prváka

SLOVO DĚKANA NA ÚVOD

Ahoj,
asi jsi ještě nebyl/a na světě, když jsem, stejně jako ty nyní, přišel do prváku na Fakultu technologickou. Představu o studiu na technické vysoké škole jsem měl mlhavou a očekávání smíšená s nadějí, že už se nebudu muset memorovat, ale naopak se budu učit přicházet věcem na kloub. Už během prvního roku se mi studium stalo doslova vášní a věnoval jsem se mu mnohem více, než bylo kdy v mém tehdejším životě běžné.

Okouzlilo mě, že hromada věcí, o kterých jsme se bavili, byla konečně užitečná a zasazená do reálného života a světa kolem nás. Ve druháku jsem se začal ještě dobrovolně věnovat vědě. Prostě proto, že na Fakultě technologické bylo velmi jednoduché se do bádání zapojit a byla by škoda si to nezkusit. Když k tomu připočtu hromadu zajímavých osobností, pedagogů a vědců, se kterými jsem se během studia potkal, určitě není náhoda, že jsem o pár let později nastupoval na doktorské studium s nadějí, že bych na naší fakultě mohl najít své budoucí uplatnění. Stalo se a jsem tady.

Celý život nechodím do práce, ale do školy a neznám pocit, že bych na hodinkách sledoval, kdy už budu moct jít domů. Svého rozhodnutí stát se pedagogem a vědcem jsem nikdy nelitoval a neumím si pro sebe představit lepší profesionální uplatnění.

Tvůj příběh může být zcela jiný. Ale přeji ti, abys mohl kdykoliv v budoucnu říct, že tvůj profesní život je zajímavý a smysluplný a hezky se prolíná s tvým osobním. Studium na Fakultě technologické ti v tomto ohledu může významně pomoci.

Tvůj,
děkan Roman

Fakulty a součásti

Zavřít