Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci

Školy

Nabídka spolupráce

VĚDA NA PŘÁNÍ

Přírodní vědy nejsou nuda – o tom vás přesvědčí naši lektoři se svými populárně-vědeckými přednáškami na míru šitými pro doplnění výuky fyziky, biologie, chemie, nebo techniky. Učitelé nebo studenti střední škol si prostřednictvím jednoduchého webového formuláře mohou zamluvit kurz dle svého přání a gusta. S našimi přednáškami přijedeme až k vám, a to úplně zdarma. Kterou si vyberete vy? www.vedanaprani.cz

VYSOKOŠKOLÁKEM NA ZKOUŠKU

Jak jinak si udělat obrázek o životě vysokoškolských studentů, než se jimi prostě stát? S námi máte možnost zkusit to nanečisto. Ústav výrobního inženýrství pořádá každoročně sérii dvoudenních exkurzí „Vysokoškolákem na zkoušku“, během kterých si vaši studenti vyzkouší skoro všechno, co vysokoškolský svět obnáší: přednášky našich akademiků, osahání profesionálních přístrojů, práci v laboratořích i správné vysokoškolské povalování v knihovně. Přidáte se?

TEMATICKÉ EXKURZE

Polymery, materiály, biomateriály, chemie, kosmetika, životní prostředí, potraviny nebo 3D tisk? Tomu všemu se na FT věnujeme a rádi vám ukážeme, jak to konkrétně vypadá. Připravili jsme tematické exkurze určené pro střední školy a zaměřené právě na tyto oblasti. Jedná se o tříhodinový program, který v sobě zahrnuje přednášku, workshop a prohlídku laboratoří a prostor fakulty. Všechno pěkně přizpůsobeno konkrétnímu tématu.

Tyto exkurze děláme nejraději v období zkoušek (leden, únor a květen, červen), kdy není výuka a my se vám můžeme plně věnovat. Chcete dostávat aktuální nabídku exkurzí? Nebo máte vlastní představu o tom, co a kdy chcete u nás vidět? Ozvěte se na propagace@ft.utb.cz.

STŘEDOŠKOLSKÁ ODBORNÁ ČINNOST

Podílet se na řešení aktuálních vědeckých problémů, stát se součástí některého ze zaběhnutých vědeckých týmů působících na fakultě a pracovat na moderních a vysoce sofistikovaných přístrojích? I to mají možnost studenti středních škol zažít.  Stačí se k nám přihlásit na stáž v rámci Středoškolské odborné činnosti (SOČ), kterou každoročně vypisujeme.

A CO VÍC?

Věda musí být kreativní a kreativitě se meze nekladou. Máte nějaký zajímavý nápad na spolupráci? Nenaplnila naše nabídka vaše představy a tužby? Ozvěte se nám a něco určitě vymyslíme.

Fakulty a součásti

Zavřít