Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci

Školy

Nabídka spolupráce

VĚDA NA PŘÁNÍ

Přírodní vědy nejsou nuda – o tom vás přesvědčí naši lektoři se svými populárně-vědeckými přednáškami na míru šitými pro doplnění výuky fyziky, biologie, chemie, nebo techniky. Učitelé nebo studenti střední škol si prostřednictvím jednoduchého webového formuláře mohou zamluvit kurz dle svého přání a gusta. S našimi přednáškami přijedeme až k vám, a to úplně zdarma. Kterou si vyberete vy? www.vedanaprani.cz

TÝDEN VYSOKOŠKOLÁKEM

Jak jinak si udělat obrázek o životě vysokoškolských studentů, než se jimi prostě stát? S námi máte možnost zkusit to nanečisto. Ústav výrobního inženýrství ve spolupráci s dalšími ústavy pořádá každoročně sérii Týdnů vysokoškolákem, kde se prostřídaly už desítky, ne-li stovky středoškoláků. Těšit se můžete na exkurze ve firmách, přednášky našich akademiků, osahání profesionálních přístrojů, práci v laboratořích i správné vysokoškolské povalování v knihovně. Přidáte se?

EXKURZE & WORKSHOPY

Jak to u nás vypadá a chodí? Studentům středních škol nabízíme individuální exkurze, při kterých si prohlédnou zázemí školy a vybavení laboratoří. Prostřednictvím interaktivních workshopů pak zakusí vědu na vlastní kůži.  Třeba takový Food workshop Ústavu technologie potravin, ve kterém si vlastnoručně vyrobíte lízátka, gumídky nebo čokoládovou pomazánku, je poučný a k sežrání.

STŘEDOŠKOLSKÁ ODBORNÁ ČINNOST

Podílet se na řešení aktuálních vědeckých problémů, stát se součástí některého ze zaběhnutých vědeckých týmů působících na fakultě a pracovat na moderních a vysoce sofistikovaných přístrojích? I to mají možnost studenti středních škol zažít.  Stačí se k nám přihlásit na stáž v rámci Středoškolské odborné činnosti (SOČ), kterou každoročně vypisujeme.

A CO VÍC?

Věda musí být kreativní a kreativitě se meze nekladou. Máte nějaký zajímavý nápad na spolupráci? Nenaplnila naše nabídka vaše představy a tužby? Ozvěte se nám a něco určitě vymyslíme.

Fakulty a součásti

Zavřít