FT i letos na filmovém festivalu – vydáme se do pravěku

Stejně jako každý rok se i tentokrát můžete těšit na naše fakultní stanoviště v rámci doprovodného programu Zlín Film Festivalu. Od čtvrtku 26. května do středy 1. června 2022 nás najdete na náměstí Míru.

Letos se vydáme na cestu do pravěku

Téma filmového festivalu se pojí s oslavami 700 let od první písemné zmínky o městu Zlín. V kontextu historie města jsme si vzpomněli na filmového režiséra Karla Zemana a jeho legendární Cestu do pravěku. Při zábavně-naučných aktivitách proto jako správní badatelé společně poodhalíme nejrůznější tajemství dávných časů a potěšíme všechny zvídavé děti, obzvláště pak ty, které obdivují dinosaury. Řekneme si něco o tom, jak se dinosauři pohybovali a co jedli, prozkoumáme časovou schránku v podobě jantaru, vysvětlíme si proces přeměny organického materiálu a nahlédneme i do hmyzí říše.
Každý malý badatel si navíc na památku odnese dáreček.

Navštívit nás můžete během celého filmového festivalu, vždy mezi 10. a 19. hodinou.

Budeme se těšit!