Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci
Zpět

Zlín přivítá světovou špičku v oblasti reologie. Blíží se mezinárodní konference Novel Trends in Rheology X

Ve dnech 30. – 31. července 2025 se na Fakultě technologické Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně uskuteční jubilejní 10. ročník mezinárodní konference Novel Trends in Rheology X, která již 20 let patří k nejvýznamnějším odborným událostem v oblasti reologie a polymerního inženýrství. Konferenci pořádá Ústav inženýrství polymerů FT UTB ve spolupráci s Odbornou skupinou reologie České společnosti chemické a divizí Applied Rheology americké Society of Plastics Engineers (SPE).

Dvoudenní program nabídne přednášky reflektující aktuální trendy v základním i aplikovaném výzkumu. Obsahově je konference koncipována tak, aby oslovila jak výzkumníky z univerzit a vědeckých institucí, tak i odborníky z firemního sektoru. Vysokou úroveň programu zajišťuje pečlivý výběr pozvaných přednášejících z předních světových pracovišť. Mezi vystupujícími budou například prof. Alan Jeffrey Giacomin z University of Nevada (USA), prof. Savvas George Hatzikiriakos z University of British Columbia (Kanada) nebo prof. Masayuki Yamaguchi z Japan Advanced Institute of Science and Technology (Japonsko). Českou vědeckou obec budou zastupovat mimo jiné doc. Jiří Vlček z firmy Compuplast Software, Dr. Zdeněk Starý z Akademie věd České republiky a prof. Martin Zatloukal z Fakulty technologické UTB.

Součástí konference bude rovněž posterová sekce, doprovodná výstava a společenský večer určený pro neformální diskuse a navazování kontaktů. Více informací o programu a registraci je k dispozici na webových stránkách konference zde: https://noveltrends.ft.utb.cz/

Fakulty a součásti

Zavřít