Noc vědců na FT

Dali jsme vědě dobrou Noc

Září se neslo na křídlech monstrózních akcí. Jen dva týdny po obřím srazu absolventů se chodby, posluchárny, seminárky i laboratoře Fakulty technologické opět zaplnily tisícihlavými davy. Tentokrát ve jménu hesla „Šetrně k planetě“, které bylo podtitulem letošní Noci vědců.

Vědcovali jsme všemi možnými způsoby – přednášky kraťoučké i akorátní, experimenty i pokusy všech věd, co umíme; ochutnávky i kvízy v realitě zdejší i té virtuální. Pestrost akce obohatily i ostatní fakulty UTB, zlínská hvězdárna a otrokovické Experimentárium. Na své si u nás přišli prostě všichni.

Letos jsme program nově obohatili o interaktivní vědecké workshopy inspirované naším úspěšným festivalem Zažij vědu. Ty si registrovaní účastníci mohli užít přímo v laboratořích, oděni do plášťů jako správní výzkumníci. Ve spolupráci s Academia Film Olomouc jsme vyměnili tradiční večerní koncerty za vědecké letní kino pod dekou s výhledem na industriální Svit. Myslím, že ta výměna stála za to. “ řekl ředitel propagace FT, Michal Rouchal.

Jen na půdě naší fakulty si program užilo na 3000 návštěvníků. Další stovky se pak vydaly objevovat taje Centra polymerních systémů, nebo si udělali výlet rovnou do Uherského Hradiště, kde si svou Noc poprvé vyzkoušela na vlastní pěst i Fakulta logistiky a krizového řízení UTB.

Vždycky jsem nadšená, když se vědci nebojí postavit čelem neobvyklému formátu ultrakrátkých přednášek. Dobře vím, že zformulovat zajímavě své myšlenky a prezentovat smysluplně výzkumná témata v tak krátkém čase je fuška. Moc si vážím, že do toho se svou sekcí přednášek „10 minut o planetě“ šel náš Ústav ochrany životního prostředí FT UTB. Byli skvělí! “, dodala Daniela Holubářová, která organizuje Noc vědců už třetím rokem.

Téma Šetrně k planetě letos nalákalo v celém Česku rekordních 67 tisíc lidí ve 35 městech a na 167 vědeckých pracovištích. Zajímá vás, s jakým tématem přijdou organizátoři na příští, už patnáctý ročník Noci vědců? Sledujte náš Facebook a Instagram a brzy se dozvíte více!

Máte nějaké tipy pro příští rok? Nebo byste se do programu sami rádi zapojili?
Napište na propagace@ft.utb.cz

Chcete důkaz, že se akce vydařila? Přesvědčte se na vlastní oči – fotky TADY!