Jde to i v roce 2020!

Otevíráme doplňkové výběrové řízení na studijní a pracovní stáže v zahraničí. Výjezdy jsou určeny pro studenty prezenční i kombinované formy studia na Fakultě technologické, kteří chtějí v akademickém roce 2020/2021 strávit letní semestr v zahraničí.

Letošní nelehká situace cestování moc nepřeje, ale pokud se nebojíš, nabízíme ti tyto jistoty:

• v případě povinnosti testu na COVID-19 budou náklady na test proplaceny v obvyklé výši
    (platí pro program Erasmus+)
  • Erasmus+ stipendium ti bude přiznáno na celou dobu i v rámci případné povinné karantény
    (420 – 699 EUR/měsíc – záleží podle země výjezdu)
  • v případě zvýšených nákladů na pobyt si můžeš zažádat o mimořádné fakultní stipendium
  • Mezinárodní oddělení UTB a FT ti je k dispozici k řešení jakýkoliv problémů během celého pobytu
  • do doby odjezdu se můžeš kdykoliv rozhodnout výjezd zrušit

A jak to celé funguje?

Můžeš vyjet studovat v rámci programu Erasmus+ (Evropa). Seznam partnerských univerzit FT najdeš zde.

Pokud tě lákají větší dálky, náš program Freemover podporuje výjezdy po celém světě. Seznam partnerských univerzit UTB najdeš zde.

Jsi studentem vyššího ročníku, který už má nějaké odborné zkušenosti a chceš získat praxi ve svém oboru v zahraničí? Přihlas se na dvouměsíční pracovní stáž v zahraničí. Zde nejsou určeny hranice, stáž může být kdekoliv!

Fakultní koordinátor FT ti pomůže vybrat tu nejvhodnější destinaci právě pro tebe! Máme taktéž kontakty k domluvení pracovních stáží. Neváhej se na nás obrátit v kanceláři Mezinárodního oddělení FT UTB (tam kde je ten krásný koutek s mapou světa) – kancelář 324/U1. Nebo napiš na e-mail: international@ft.utb.cz, či se ozvi na tel: 576 031 382.

Inspirací pro výběr té správné destinace ti může být i náš facebook či instagram.

Nezapomeň si podat přihlášku včas!

Deadline je 9. 10. 2020!

Vyplněnou a podepsanou přihlášku odevzdej v kanceláři 324/U1 či pošli naskenovanou na e-mail international@ft.utb.cz.