Fakultní škola

Máme novou fakultní školu

Je skvělé, že nejsme jediní, kdo se v kraji snaží pěstovat mezi mladými lidmi lásku k technickému a přírodnímu vzdělání. Jako výraz poděkování za uplynulá léta a naděje v pokračování nastolené spolupráce se Střední průmyslovou školou Otrokovice převzal její ředitel Libor Basel titul Fakultní škola FT UTB ve Zlíně.

Za padesát let existence fakulty máme skoro 9000 absolventů, kteří pomáhají regionu růst. A věříme, že právě vzdělaní lidé jsou největším bohatstvím, jaké kraj má.

„Nebylo by ale absolventů, kdyby nebylo kvalitních středních škol, které studenty připraví na další životní kroky a studium na vysokých školách. Toho si nesmírně vážím a děkuji. Spolupráce se Střední průmyslovou školou Otrokovice je zaměřena nejen na potenciální studenty naší fakulty, ale obecně na mladé lidi při šíření myšlenky, že věnovat se přírodním a technickým vědám přináší radost a užitek,“ uvedl při předání titulu fakultní školy děkan FT, Roman Čermák.

Ředitel Libor Basel převzal ocenění v rámci Veletrhu práce a vzdělání 2019 – přehlídky středních škol a vybraných firem Zlínského kraje, která se ve dnech 31. 10. – 1. 11. 2019 uskutečnila v Kongresovém centru ve Zlíně.