Tajemná laboratoř Zlín Film Festival

Věda a film už potřetí ve Zlíně!

Fanoušci filmu i poznání budou na Zlín Film Festivalu objevovat vědu! Fakulta technologická, Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, postavila u Zlínského zámku Technologický park, který nabízí pohled na vědecké záhady a dává prostor nejrůznějším experimentům a pokusům, které si nejen děti mohou vyzkoušet. Doprovod malých vědátorů si mohou odpočinout v připravené ABB chill out zóně nebo se více přiučit na přednáškách Science café. Otevřené dveře do světa vědy jsou zdarma každý den od 24. 5. do 1. 6., od 10 do 18 hodin.

Letos se nám podařilo propojit všechny vědecké moduly a v parku u Zlínského zámku tak vyroste celé vědecké městečko. Na druhou stranu se naše tradiční přednášky o vědě Science café přesunou do samého centra dění ve Festival café modulu na náměstí Míru,“ přibližuje základní obrysy Daniela Bogarová, koordinátorka Technologického parku.

Oblečte plášť a račte vstoupit do světa vědy, hlásá Tajemná laboratoř. Série experimentů z oblasti fyziky, chemie, analýzy potravin, kosmetiky nebo technologie polymerů nadchne malé i velké vědce. Kromě nových poznatků a zážitků si odnesou i malý dárek. Tajuplná dobrodružství v laboratořích má pod taktovkou Fakulta technologická UTB ve Zlíně.

Návštěvníci, kteří budou čekat na své místo v Tajemné laboratoři se nebudou nudit. Ústav výrobního inženýrství FT UTB jim v Science modulu umožní spřátelit se s roboty a vytvořit společně unikátní pohled, který si odnesou domů. Navíc si mohou zkusit, jaké to je kreslit do prostoru s 3D perem, nebo se poučit o zázračných vlastnostech vody a možnostech jejího čištění s Ústavem ochrany životního prostředí FT UTB. Na projektu dále spolupracuje Fakulta aplikované informatiky UTB, firmy Kovárna VIVA, a.s., KOMA MODULAR s.r.o., a ABB s.r.o.

ABB chill out zóna tady je pro všechny, kteří potřebují načerpat sílu na bohatý program festivalu. Návštěvníci si mohou nabít svůj telefon a zmapovat cestu Hanzelky a Zikmunda na stěně z vypínačů. Cesty si mohou překreslit a domů si tak odnést i originální suvenýr – vypínač.

Všemi oblíbené přednášky Science café se uskuteční hned dvakrát v průběhu festivalu. První přednáška bude od samotného děkana Fakulty technologické, Romana Čermáka, na téma „Doba plastová“ v pondělí 27. května od 15 hodin. Po druhé promluví o vodě v krajině Jan Farkač z České zemědělské univerzity v Praze v pátek, 31. května, také od 15 hodin. Obě přednášky se uskuteční ve Festival Café na náměstí Míru.

Věda má zkrátka na Zlín Film Festivalu jasné místo. Více informací najdete na facebookových událostech Technologického parku, Doby plastové a Vody v krajině.