Noc vědců

Vědecké moudro – právě teď online a nejen v noci

Noc vědců je tu a tentokrát trvá nejen jeden večer! Na Fakultě technologické jsme upekli několik přednášek, které našim vědcům nedávají spát a natočili podcast, ve kterém se střetla praxe a věda. Odznakem nejzábavnější části programu se stala hra “Nevím, dál!”, která dá zabrat vašim přírodovědným znalostem.

Roboti vs. klouby, chemie, obrábění a geny

Série přednášek 10 minut o vědě už možná znáte. Každý z vědců má 10 minut na to, aby své (online) publikum obohatil o své znalosti. A věřte nám, že se jim to nedělá snadno. Nicméně se této výzvy nezalekli a v krátkosti shrnuli ty nejzajímavější a nejdůležitější informace, ve kterých poměřili lidi, roboty a svou odbornost.
Za naši fakultu se tohoto nelehkého úkolu zhostili: Jakub Huba, Soňa Zenzingerová, Magda Janalíková a duo Petr Janovský a Simona Káčerová.

Jdu se koukat!

Kdo třídí lépe? Člověk nebo robot?

U jednoho stolu zasedli dva odborníci na plasty, recyklaci a cirkulární ekonomiku: profesor Marek Koutný z Ústavu ochrany životního prostředí a náš absolvent Polymerního inženýrství Ing. Radek Holubář, manažer technologií a rozvoje společnosti Greiner. Bavili se například o tom, jak dobře jsme na tom s recyklací v Česku, jak vstupuje do třídění umělá inteligence, a co můžeme očekávat v budoucnu.

Jdu poslouchat!

Nevím, dál!

Tahle hra není pro lidi, co neví. Vzali jsme srandu a vědu dohromady a vznikla tahle nádhera v karetní verzi. Je naplněná přírodovědnými pojmy, které zaručují zábavu a moudro na dlouhé večery. O limitovanou tištěnou verzi můžete soutěžit třeba na našem Instagramu, ale i Facebooku nebo si stačí pár týdnů počkat na vymazlenou appku do mobilu, která bude zcela zdarma.

Chci soutěžit!