Věda na přání

Vědu si pořád můžete přát

Věda na přání. Náš srdcový projekt. Náš způsob jak vám ukázat čemu se věnujeme za dveřmi fakultních laboratoří i učeben. Naše cesta jak vás přesvědčit, že dělat vědu je prostě super.
Myslíme si, že po prázdninách je zase na čase vám jej připomenout, co říkáte?

Celé je to jednoduché jako facka. Jde o bezplatný e-shop s přednáškami, který najdete na webu www.vedanaprani.cz. Nejčastějšími zákazníky jsou středoškolští učitelé na gymplech, objednávku však beze všeho mohou realizovat i sami studenti. Na stránkách si můžete prohlédnout až 30 témat dotýkajících se všech koutů přírodních věd i techniky a dočíst se i něco o našich lektorech.

Často se nám množí dotazy týkající se fungování projektu, a tak ty nejčastější zodpovíme tady:

Kolik stojí objednávka přednášky?
Zhola nic. Veškeré náklady na cestu k vám jdou na naše triko. Vaši školu to bude stát maximálně jednu kávičku nebo sklenici vody, kterou nabídnete lektorovi, co k vám přijede na přednáškovou návštěvu.

Kdy vám projekt končí?
Nikdy, nebo navždy! Projekt bude trvat tak dlouho, dokud bude vás i nás bavit. Není vázaný na žádnou výzvu, je to naše vlastní iniciativa a máme ji rádi, takže si ji ještě nějakou dobu necháme.

Budete se dál rozvíjet?
To víte, že jo. Naše plány jsou velkolepé, obsahují workshopy, exkurze i zapojení základních škol. Bohužel jsou ale stejně velkolepé jako naše další starosti s propagací Fakulty technologické UTB, a tak se budeme muset prozatím spokojit jen s tím, že budeme rozšiřovat a pečovat o nabídku kurzů. Přes léto se k seznamu připojila 2 nová témata věnující se záludnostem pečiva a historii koukání na hvězdy a i další už jsou v jednání.

Tak jo, mise splněna, už víte všechno a můžete si nás objednat. Těšíme se na nové tváře ale i na ty, se kterými jsme se potkali v minulém akademickém roce. Viděli jsme díky vám už kus republiky a jsme zvědaví i na zbytek.

Novinky ze světa Vědy na přání sledujte na Facebooku, nebo rovnou mrkněte na sociální sítě fakulty, ať vám neunikne žádná naše neplecha.