Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci
Zpět

Dobrovolné laboratoře sklidily úspěch

Začátkem července skončily na Fakultě technologické poslední dobrovolné laboratoře, a tak nastal čas na malé bilancování. Ve zkratce: zájem byl obrovský a předčil všechna očekávání.

O tom, jak smysluplně trávit letní dny, má každý jinou představu. Naši studenti však mezi své letní radovánky zahrnuli i bádání a prohlubování praxe. Na dobrovolné laboratoře, které probíhaly v termínu 14.6.–2.7.2021, se jich přihlásilo přes 300.

Takové nasazení zaujalo i česká média. Novináři se vydali přímo do víru dění, tedy do Laboratorního centra Fakulty technologické, aby vytvořili reportáže se zúčastněnými studenty a pedagogy. Zmínku o našich dobrovolných laboratořích jste tak mohli postřehnout v několika nejčtenějších českých denících, ale například také na vlnách Českého rozhlasu.

Poslechnout rozhovor

A jak vůbec vznikl nápad dobrovolné laboratoře uspořádat? Za vším hledejte COVID… Právě protiepidemická opatření zapříčinila značné omezení výuky, což se samozřejmě dotklo i praktické výuky v laboratořích. Když pak situace umožnila opatření rozvolnit, rozhodlo se vedení fakulty nabídnout studentům možnost praxi alespoň částečně dohnat.

Děkujeme všem za enormní účast a přejeme krásné léto, ať už ho strávíte v laboratoři (Letní stáže jedou!), nebo třeba u H2O.

Fakulty a součásti

Zavřít