Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci
Zpět

FT s Buchtama

Nevěděli jsme co od toho čekat, netušili jsme, o čem se budeme bavit. Jisté bylo jen to, že podcast Českého Rozhlasu s názvem Buchty hltáme každý týden, moderátorky Zuzku a Ivanu milujem a jednou v něm chceme být taky. A ono se to fakt povedlo! Pořad, který je někdy o všem a často spíš o ničem, jsme se pokusili naplnit trochou Zlína a polymerů. No… a jak se nám to podařilo?

PUSŤTE SI DO UŠÍ A DUŠE AKTUÁLNÍ DÍL BUCHET

„Dívat se do mikroskopu je takový vesmír pro chudé.“

Povídat si přišel hlavně profesor Roman Čermák, a jak se dalo čekat, přišel na přetřes třeba N,N‘-Dicyklohexyl-2,6-nafthalendikarboxamid, denní chléb děkanův, nebo láska k vědě. Uspokojivé odpovědi a dokončené myšlenky ale v Buchtách nečekejte. Stihlo se proto pobabrat v tématech, jako je rebranding Zlína na Polymer Valley, vykání kolegům, nebo vesmír pro chudé. A právě proto je milujem, a proto jsme je potřebovali potkat, poplkat a zasmát se.

„Ale mě by spíš zajímalo, proč si teda vykáte…“

Poněkud neplánovaně byla do rozhovoru zapojena i mentální podpora z řad propagace @ft.utb – Danda. To je ta, co se stará třeba o naše instagramy, kampaně, propagační předměty a všechny další odstíny fakultní komunikace navenek. Vše alespoň završila kampaní na Zlín, aby vyvrátila všechny hoaxy, které se o našem oblíbeném městě šíří za jeho branami i uvnitř.

Tak už si to poslechněte.

Jaké Buchty?

Buchty jsou sofistikovaně neseriózní zábavný girl talk Ivany Veselkové a Zuzany Fuksové. Těšte se na hodinu se dvěma moderátorkami, které nemoderují, a jedním chaoticky vybraným hostem, kterým může být i žena. Čekejte duchaplné řeči o všem a o ničem, co život naděluje a bere, od vlašáku přes uklízení až po rakovinu.

Buchty jsou pořad, který nemá vědecké ambice a laťku si záměrně nenastavuje nikam, aby o ní náhodou nezakopl. Moudra, která vaším přesvědčením otřesou v základech, v Buchtách nenajdete. Girls just wanna have fun. A dost času na to všechno probrat. Jsme tu, abyste mohli oficiálně slyšet to, co od cizích lidí normálně odposlechnete spíš omylem. (zdroj: https://wave.rozhlas.cz/buchty-6669798/o-poradu)

 

Fakulty a součásti

Zavřít