Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci
Zpět

Noc vědců 2021 | ČAS

V pátek 24. 9. 2021 se opět uskuteční Noc vědců, tentokráte s tématem ČAS. Tak co, budete mít čas přijít?

Univerzita zve návštěvníky do prostor Laboratorního centra Fakulty technologické a Centra polymerních systémů, kde bude mít připravený program nabitý přednáškami, workshopy a experimenty. Letos poprvé se program rozšíří také na Zlínský zámek. Vychutnat si atmosféru plnou poznání můžete od 16 do 22 hodin.

Za dveřmi LCFT si mohou návštěvníci vyzkoušet nejrůznější pokusy, virtuální realitu, zahrát si hry, podívat se na snímky z dílny Audiovizuální tvorby Fakulty multimediálních komunikací nebo procvičit si svou angličtinu s Fakultou humanitních studií. Ani letos nebude chybět přednáškový maraton Science Café.

Zlínský zámek zase uvítá hry od Fakulty managementu a ekonomiky, zlínské Eurocentrum bude mít připravené kvízy a soutěže o skvělé ceny a v neposlední řadě také otrokovické Experimentárium předvede zapálené mladé vědce v akci. Ve velkém sále zazní pásmo krátkých přednášek 10 minut o vědě

Na zlínské půdě také můžete navštívit Centrum polymerních systémů, které bude mít v 16, v 17 a v 18 hodin komentované prohlídky a připravený program pro návštěvníky, kteří budou chtít nahlédnout do prostor budovy, která je obvykle veřejnosti nepřístupná. Své dveře také otevře Hvězdárna Zlín, která od 18 do 22 hodin nabídně přednášky o čase v astronomii.

Ačkoli prezenční forma Noci vědců proběhne v plné parádě, některé části loňského online programu se osvědčily. Proto si i letos můžete vychutnat kousek vědy z pohodlí domova.  Jednou z nich je online hra Nevím, dál!, díky které si můžete otestovat své mozkové závity a znalost pojmů z některých oborů, které se na univerzitě učí. Zahrát si ji můžete nejen na Noci vědců, ale také kdykoli v pohodlí svého domova na adrese www.nevimdal.cz.

Ani letos jsme neopustili podcasty. Ve třech epizodách nocovědní série procházejí tématy kryptoměny, nekonečné trvanlivosti potravin a univerzálnosti obuvi. Poslechnout si je můžete na svých oblíbených streamovacích platformách na kanále Noci vědců. 

Veškerý program lze dohledat na www.nocvedcu.cz a nejlépe jej zažít na vlastní kůži v pátek 24. 9. 2021. Tak to nepromeškejte!

Fakulty a součásti

Zavřít