Proč studovat na Fakultě technologické?
Obory, které mají smysl a budoucnost
Nemusíte se bát, že za tři nebo pět let opustíte akademickou půdu a pořád nebudete mít ani tucha, co vlastně můžete s nově nabytými znalostmi dělat. Technické zaměření sice s sebou nese trochu matiky, znamená ale taky zářnou budoucnost, bohaté uplatnění a motivující platy. Nejspíš po vás hrábne zaměstnavatel dřív, než si stihnete založit dokument ve Wordu s názvem Životopis.
Věda v praxi na vlastní kůži
Dělat vědu není žádná věda, když máte možnost si to opravdu vyzkoušet. Nebojíme se nechat vás osahat nejmodernější stroje a naučit vás s nimi pracovat. Nejsou tu přece od toho, abyste se na ně dívali přes sklo.
Už v bakalářském stupni strávíte 70 % výuky v laborkách a na seminářích. Takže žádné pospávání na přednáškách, kde se ztratíte v davu. Dobře víme, že nejvíc se naučíte vlastní zkušeností. Jestli chcete zjistit kolik laboratorního času přinese váš vysněný obor, mrkněte na studijní plány.
Jste zvyklí léto trávit na brigádě a vydělat si nějakou tu korunu? A chtěli byste brigádu v mekáči nebo na koupališti vyměnit za práci v laboratoři? Na božském FTéčku vám splníme i toto přání. Každé léto organizujeme letní stáže, při kterých se můžete zapojit do bádání a výzkumů na fakultě. Tuhle možnost pravidelně využívá více než 100 studentů. Získají další nálož praxe, často si udělají základ pro bakalářku nebo diplomku a ještě si vylepší rozpočet.
Vyzkoušet si něco ve škole je super. Ale jste dost odvážní jít do reálného světa? S podporou FTéčka žádný problém – svým studentům zařizujeme stáže ve firmách, třeba v rámci mobilitního okna. Co to je? Jednoduše řečeno, prostor pro osobní rozvoj a specializaci studentů – půlroční “okno” ve studijním plánu, které můžete strávit třemi způsoby: vyrazit do zahraničí (na stáž nebo za studiem), absolvovat stáž ve firmě nebo pracovat na výzkumných tématech v laboratořích FT.
Nejste nám jedno
Víme, že „individuální přístup“ je mantra, kterou omílá kdekdo, a nikdo vlastně neví, co to znamená. Tak my vám to povíme. Ze střední jste zvyklí na luxus – máte šatnu, máte jméno, máte zázemí. To ale není na výšce zvykem. Mezi „normál“ se počítá sedět v posluchárně se stovkami cizích lidí a jen těžko najít svou partu kamarádů natož pochopení ze strany učitele. Ale přesně tohle jsou věci, na kterých záleží, abyste byli spokojeni a studium vás bavilo. Proto u nás nebudete jen bezejmenná čísla v seznamu. Své studenty známe, nasloucháme jim a hlavně si tu nikdo na nic nehraje. Věříme, že pohodová a přátelská atmosféra je základem dobrých vztahů a jednou i skvělých vzpomínek. Jo a své skříňky tu budete mít taky!
Speciální “péči” věnujeme prvákům. Je nám jasné, že přechod ze střední na vysokou nemusí být vždycky bezproblémový. Nové prostředí, lidi, nároky, město, předměty, ke kterým ze střední školy chybí dobrý základ. Prostě trable různého typu. U nás na ně ale nejste sami. Prvákům pomůže se startem vysokoškolského života adaptační seminář, který je čeká první dva týdny semestru. Během nich vyladí své znalosti ze střední, seznámí se s učiteli, spolužáky, staršími studenty a vůbec s tím, jak to u nás chodí. K tomu je čeká i nějaká ta zábava a možnost poznat Zlín. Všechny důležité věci jsme se navíc pokusili sepsat do Průvodce prváka, který je k dispozici v tištěné i online verzi.
Nejen pro prváky, ale pro všechny studenty, máme vymakaný systém doučování jakéhokoliv předmětu, a pravidelné Snídaně s proděkany, kde můžete (kromě luxusní snídaně) dostat i dobrou radu a pomocnou ruku při jakýchkoliv studijních (i nestudijních) potížích.
Milujeme vědu i život
Zavřít se do laborky a s nikým se nevidět zní děsivě? Doufáme, že ano. Pácháme totiž spoustu srandy, o kterou by bylo škoda přijít. Ať už jde o naše radosti jako je třeba snídaně s proděkany nebo Homecoming, akce Studentské unie nebo kulturou nabité festivaly z Fakulty multimediálních komunikací, zlínský vysokoškolský život nabaží nejen vaše mozky, ale i srdce. Všechny vaše talenty pak využijeme při nejrůznějších akcích, které popularizují vědu. Tajemná laboratoř na filmovém festivalu, přednášky Science café, Noc vědců, festival Zažij vědu nebo e-shop s přednáškami Věda na přání. Je toho zkrátka spousta. Věda je totiž příliš dobrá na to, abychom si ji nechávali pro sebe.