Krajská konference EVVO

Konference o environmentálním vzdělávání, výchově a osvětě určená pro mateřské, základní i střední školy ve Zlínském kraji se ve čtvrtek 14. listopadu 2019 odehrála již tradičně na půdě naší fakulty. Letošním tématem byla Půda.

Laikovi by se mohlo zdát paradoxní uskutečňování akce s environmentální tématikou na půdě instituce, která se z velké části věnuje zpracovávání proklínaných plastů. Opak je však pravdou. Jak ve své úvodní řeči uvedl děkan. „Vychováváme inženýry. Tedy odborníky, jejichž role spočívá v každodenní snaze zracionalizovat průmyslové postupy tak, aby výrobek představoval co nejmenší spotřebu energie, materiálů či lidské práce. Inženýr se pak chová přirozeně šetrně k životnímu prostředí a produkci jakéhokoliv nadměrného odpadu vnímá jako svou prohru.“

Opomenout bychom samozřejmě neměli ani náš Ústav inženýrství ochrany životního prostředí věnující svá bádání například analýze čistoty vody a ovzduší, odstraňování a zmírňování dopadu ekologických havárií, či odpadovému hospodářství a problematice recyklace.

V rámci programu konference vystoupil i Michal Rouchal z Ústavu chemie, s prezentací a nabídkou veleúspěšného projektu Věda na přání.