UTB

Fakulty a součásti Otevřít navigaci
Zpět
FT Noc vědců

Noc vědců UTB: 100 let české vědy

Kdy jindy si připomenout rozjezd samostatného českého vědeckého prostředí, než na Noci vědců! Již tradičně se vědecké instituce a univerzity otevřou veřejnosti a nabídnou návštěvníkům pohled na nejrůznější vědecké experimenty a podělí se o své nejnovější objevy. Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně u toho samozřejmě nebude chybět.

5. října od 16:00 věda ovládne hned několik míst ve Zlíně. Fakulta technologická se promění v Science stage, která nabídne pohled na pokusy a experimenty ze všech koutů univerzity a retrolaboratoř. Na přednáškovém maratonu Science café se bude mluvit o chemii v superpočítačích, měření, století plastu a vývoji výživy člověka. Zapojení mozkových závitů nabídne speciálně vytvořená Exit room, odpočinek zase Relax room s filmy z Fakulty multimediálních komunikací.
V prostorech 14|15 BAŤOVA INSTITUTU bude k vidění výstava Akademie věd s názvem Zlaté české hlavičky a k večeru tady proběhne série krátkých přednášek – 10 minut o vědě. Po setmění ožijí budovy 14|15 Interaktivním videomappingem o Křižíkově fontáně a po celé noci návštěvníky roztančí kapela Jananas.

Ve spolupráci s Nocí vědců otevřou své dveře návštěvníkům i Hvězdárna Zlín a Hvězdárna a Planetárium Uherský Brod, kteří si připravili speciální prohlídky, pozorování oblohy a spoustu dalších aktivit.

Nebojte se vědy a přijďte společně s námi oslavit úspěchy českých vědců!

Všechny novinky o připravovaném programu sledujte na webu www.nocvedcu.utb.cz nebo na události na Facebooku.

Takhle jsme si Noc Vědců užili před rokem:

Zavřít

Fakulty a součásti