Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci

Kontakty

Zpět

Fakulta technologická

Sídlo:

 

Doktor přírody, vědec, beauty guru, spasitel plastů, technolog nebo budoucí výherce masterchefa. Na Fakultě technologické můžeš jít za svými sny, ať už jsi hlavou v oblacích, nebo stojíš nohama pevně na zemi. Cestou tě čeká pořádná dávka vědy, srandy a podpory. Proto se u nás naučíš víc než „jen“ vědcovat. Materiály, polymery i kosmetika, ochrana životního prostředí, potraviny i gastronomie, chemie nebo strojírenství?
Kterým směrem se vydáš, je jen na tobě.

 

Berem bez přijímaček.

Žádné „ALE“ tady nehledej. Věříme, že v sobě můžeš objevit (skryté) talenty, které v tobě střední udusila nebo neodhalila. U nás dostaneš šanci ukázat svůj vědecko-technologický potenciál, ať už jsi z biologie, fyziky, mechaniky nebo chemie exceloval, nebo ti jejich tajemství zůstalo spíš skryto. Navíc tě v prváku čeká adaptační kurz, který ti pomůže být se svými spolužáky na stejné startovací čáře.


Stíháš to?

Deadline podání přihlášek v 1. kole je 31. 3. 2024.

Takže kam to bude?

 

Polymerní materiály a technologie

Polymery jsou všude, kam se podíváš, nejsou to totiž jen plasty. Jejich studium ti tak otevře dveře do celé šíře moderního průmyslu. Nauč se polymery vyrábět, zpracovávat, měnit jejich vlastnosti a pochopit proces, který se skrývá za jejich vývojem i použitím v praxi.

VÍCE


Biomateriály a kosmetika

Pokud se necítíš na studium medicíny nebo farmacie, ale k biologii tě to táhne, Biomateriály a kosmetika je obor přesně pro tebe. Nezáleží, jestli jsi kluk, nebo holka. Zkrátka vědcuj vše pro blaho lidské tkáně. U pleti to začíná, náhradním kloubem končí.

VÍCE


Ochrana životního prostředí

Třídit, používat textilní tašky a nakupovat lokální potraviny sice přírodě pomůže, ale celý svět to nespasí. Využij své zapálení pro péči o naši planetu a nauč se léčit přírodu pomocí vědy.

VÍCE


Materiálové inženýrství

Nech se zasvětit do tajů vývoje, úpravy, testování, výroby a zkoumání vlastností všemožných materiálů. Jednou to budeš aplikovat na designový nábytek, příště třeba na bioinkoust pro 3D tisk lidské tkáně.

VÍCE


Technologie potravin

Zajímáš se o to, co jíš? Dohlédni dále než jen na složení potraviny na obalu a zjisti, jak se to doopravdy má se samotnou velkovýrobou, všemi éčky, jakostmi a minimální trvanlivostí. Pak tě v blízkosti jídla už nic nepřekvapí.

VÍCE


Gastronomické technologie

Jestli tě baví vést lidi, při vyslovení pojmu manažerování ti nenaskočí husí kůže a vždycky jsi chtěl být tak trochu jako Gordon Ramsay, gastronomické technologie posunou tvé koníčky a talenty na další úroveň. Čeká tě pak toho spoustu od výroby tradičních pokrmů, molekulární gastronomie až po podnikatelské aktivity.

VÍCE


Gastronomie a výživa

Budíš se každé ráno s nutkavým přáním o založení vlastní restaurace? Už to nemusí být jenom přání, protože tě naučíme o gastru úplně všechno. Jedná se o obor se spoustou praxe, kde se o chodu gastropodniků dozvíš více, než věděl Bubba z Foresta Gumpa o krevetách. V teoretické části se budeš učit o gastroturismu, výživě člověka aj. a to všechno v trendy stylu.

VÍCE


Chemie a analýza potravin

Tohle je chemie ve své nejchutnější a nejčistější podobě. Rozpitvat jídlo až na dřeň, zanalyzovat, vymikroskopovat a porovnat ho s jiným, zní lákavě. Široký chemický základ ti pak bude skvělou startovací čarou nejen pro dráhu gastrochemika, ale své místo jednou najdeš klidně i ve farmacii, státní správě nebo výzkumu a vývoji.

VÍCE


Potravinářské biotechnologie a aplikovaná mikrobiologie

Pivo, víno, hermelín a koláče. Ani jedno z toho by sis nevychutnal, kdyby nebylo mikroorganismů. Pod futuristicky znějícím pojmem biotechnologie se zase skrývá staré známé kvašení nebo kynutí. Postav knowhow na známých procesech a vrhni se do vývoje jídel budoucnosti.

VÍCE


Procesní inženýrství

I ve Zlíně můžeš navázat na průmyslovku. Naučíme tě ovládat vyspělé technologie, modelovat a konstruovat ve 3D softwarech, a to, co navrhneš, také vyrobit. Dáme ruku do ohně za to, že po škole nebudeš mít o uplatnění nouzi.

VÍCE


U bakaláře to nekončí

Studium bakalářských oborů trvá 3 roky a kromě nových znalostí a schopností si z něj odneseš titul bakalář (Bc.). Často to je ale jen první záchytný bod v tvé další vysokoškolské cestě. Magisterské obory proto plynule navazují na ty bakalářské, rozšíří ti obzory a učiní z tebe opravdového profíka v profesi. Po jejich dvouletém studiu tě čeká titul inženýr (Ing.) a zářná budoucnost.

Biomateriály a kosmetika >
PrezenčníKombinovaná
Environmentální inženýrství >
PrezenčníKombinovaná
Chemie potravin a bioaktivních látek >
Prezenční
Inženýrství polymerů >
PrezenčníKombinovaná
Konstrukce nástrojů >
Prezenční
Materiálové inženýrství a nanotechnologie >
Prezenční
Řízení jakosti >
PrezenčníKombinovaná
Výrobní inženýrství >
PrezenčníKombinovaná
Technologie potravin >
PrezenčníKombinovaná

 

I pro tebe může být FT srdeční záležitost

 

Co tě ještě může zajímat?


 

 

Fakulty a součásti

Zavřít