UTB

Fakulty a součásti Otevřít navigaci

Praktické odkazy

E-mail UTB

E-mail UTB | Office 365 

Nová doba! V rámci ochrany osobních údajů je na čase začít používat služby, kterým jsme se doposud úspěšně vyhýbali. Níže se dočtete informace o přístupu k elektronické poště UTB, jejímž pravým jménem je Office 365. Odhalíme vám návody k používání a nastavení poštovních klientů tak, abyste mohli plně využívat všech výhod a vychytávek této nadstandardní elektronické pošty. 

Jak se zrodí vaše adresa? 

Každému studentovi UTB je v okamžiku založení uživatelského jména a hesla UTB přiřazena e-mailová adresa ve formátu login@utb.cz, kde login je přidělené uživatelské jméno. Typicky pak skončíte s něčím jako ch_norris@utb.cz (Pokud nemáte takové štěstí jako Chuck, který je bezesporu jediný svého jména na světě, vyfasujete možná i pořadové číslo.) 

Proč už nemůžete používat adresu berushka_muck1234@tiscali.cz? 

Protože GDPR. Protože EU. Protože osobní údaje jsou opředeny tajemstvím. Z novely zákona o ochraně osobních údajů holt vyplývá, že citlivé osobní údaje – byť se týkají přímo vás – vám můžeme posílat pouze na vaši osobní univerzitní adresu. Samozřejmě jsme lidi a běžné dotazy jako „Kdyže jsou prosimvás ty státnice potravinářů?“ vám zodpovíme. 

Bude ale lepší, když si zvyknete psát nám z Office 365 a vašeho UTB mailu. 

Proč je Office 365 boží? 

Office 365 je on-line služba od Microsoftu založená na principu předplatného – a UTB nám ji pořídila! Podporuje snadnou týmovou komunikaci, výměnu souborů i spolupráci na projektech. 

Vůbec nejvíc asi oceníte osobní úložiště dokumentů (OneDrive). Kapacita úložiště je 1 TB! Jen si představte kolik seminárek a prezentací se vám tam vleze! To je blaho.  

Praktické jsou i on-line aplikace Microsoft Office, díky nimž můžete prohlížet a editovat dokumenty z Wordu, Excelu či PowerPointu přímo přes webový prohlížeč. U jednotlivých souborů či u celých složek lze nastavit sdílení s dalšími uživateli. Týmová práce se tak třeba stane menším prokletím. 

Zalíbit by se vám mohla i poštovní schránka o velikosti 50 GB 

Kromě toho všeho ale nabízí Office 365 i dost praktické doplňky jako kalendář, kontakty, nebo úkoly, abyste si osvojili time management. 

Přístup k Office 365 

Pro přihlášení ke službě Office 365 můžete použít libovolný z následujících odkazů: 

Pro přístup je možné použít i libovolný e-mailový program podporující protokoly Microsoft Exchange nebo IMAP, což jsou např. Microsoft Outlook, Mozilla Thuderbird. 

Bez směrnic by to nebylo ono 

Pravidla používání elektronické pošty na UTB ve Zlíně stanovuje Směrnice rektora č. 7/2017 

 

Zavřít

Fakulty a součásti