Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci

Letní stáže a mobilitní okno

Věc na českých vysokých školách naprosto unikátní. Každý rok vypisujeme témata letních stáží (brigád) přímo v laboratořích. A těch témat není málo, počet se blíží ke stovce. Takže můžeš pustit z hlavy brigádu v Kauflandu a radši si přes léto vydělat něčím, u čeho se i po odborné stránce rozvineš.

Témata stáží zveřejníme během dubna/května. Ty si vybereš kam tě srdce táhne, napíšeš konkrétnímu školiteli a když se domluvíte, naplánujete si kdy budeš chodit pracovat. Stáže jsou plánované na 160 pracovních hodin, které si můžeš rozložit do období červen – září.

Informace i seznam témat najdeš na webu FT v záložce Studium > Praktické informace > Letní stáže.  

Tuto novinku v loňském roce poprvé vyzkoušeli naši magisterští studenti. Je to prostor pro jejich osobní specializaci – šestiměsíční ‚‚okno” ve studijním plánu, které mohou strávit třemi způsoby:

1. VYRAZÍ DO ZAHRANIČÍ (samozřejmě ne na výlet, ale za studiem)
2. ABSOLVUJÍ STÁŽ VE FIRMĚ
3. BUDOU MAKAT V NAŠICH LABORATOŘÍCH

Každá z těchto tří možností přinese jinou, ale rozhodně velmi cennou zkušenost, kterou naši absolventi nepochybně zúročí. Jsme jedinou vysokou školou v republice, která tento koncept zavádí, takže je to dost unikátní věc, kterou stojí za to zmínit i když se týká až navazujícího magisterského studia a zatím jen některých studijních programů.

Jak to funguje?
Ve studijním plánu je ve 4. ročníku (tedy v 1. ročníku navazujícího studia) vyčleněno několik týdnů bez výuky (od poloviny dubna do konce semestru). Stejně tak je vyčleněno několik týdnů v zimním semestru 5. ročníku (od začátku semestru do poloviny října).

Když si k tomu přidáš zkouškové období a letní prázdniny, získáš celých šest měsíců v kuse bez rozvrhované výuky…a to už je dost času na pořádnou stáž. Samozřejmě…pro ty, kteří se nechtějí připravit o prázdniny máme v rukávu i možnost dvou kratších stáží s prázdninovou pauzou.
Jak si studenti shání praxi ve firmách nebo zahraniční stáž? Každému studentovi přidělíme supervisora – vyučujícího, který mu s volbou a sháněním pomůže.

Sice jsi teprve prvák/prvačka, ale tohle je dobrý důvod proč se těšit na vyšší ročníky, ne?

Fakulty a součásti

Zavřít