UTB

Fakulty a součásti Otevřít navigaci

Kontakty

Zpět

Fakulta technologická

Sídlo:

Wikipedie říká:

Nerd je osoba vnímána jako nadprůměrně inteligentní až obsesivní. Nerdi se ve společnosti pohybují v malých skupinkách sobě podobných. Mají přehnanou zálibu v práci a vyhledávání jiných nerdů.

Být NERD je cool. Dokážeš věci, u kterých ostatní zůstanou stát s pusou dokořán a přitom si nemusíš na nic hrát. Prostě buď sám sebou a dělej, co tě baví. Protože FT je prostě láska.

A že Ti nekecáme, představíme Ti naše absolventy, kteří jsou rozhodně COOL!

Radek

radek medailonek

Pustit medailonek

absolvent Polymerního inženýrství

Co dělá?
Živí se jako Mezinárodní technolog extruzního vyfukování v nadnárodní společnosti Greiner. Vládne strojům, které vyrábí produkty pro takové značky jako je Husqvarna, LEGO nebo Lidl. Mezi polymerními materiály je jako ryba ve vodě a ví přesně co udělat, když mašina nevypouští takové výrobky, jaké klient potřebuje.No a o víkendech se občas promění ve skřeta.

Chci být NERD jako Radek

Katka

katka medailonek

Pustit medailonek

absolventka Technologie potravin

Co dělá?
Je součástí centrálního týmu kvality ve společnosti Orkla Foods Česko a Slovensko (nově propojené Hamé + Vitana). Pomáhá závodům v Česku a na Slovensku (je jich celkem 12) s dodržováním systémů kvality, účastní se auditů kvality a pomáhá dohlížet na importní zboží. Aby se odreagovala, nejen že se s láskou stará o svou domácí farmičku, vyrábí vlastní sýry, peče a vaří, ale stíhá o tom všem psát i food blog.

Chci být NERD jako Katka

Vlastimil

vlastik medailonek

Pustit medailonek

absolvent Výrobního inženýrství

Co dělá?
Když zrovna není doma a netiskne si modely do hry Warhammer, nebo nějakou další designovou vychtávku pro svou milou, je ve škole a přemýšlí o 3D tisku. Po absolvování inženýra by totiž rád pokračoval dál na FT UTB a prohluboval své know-how, které by jako doktorand předával i dalším generacím procesních inženýrů. Už teď se tetelí z představy naší armády nejnovějších 3D tiskáren, které při studiu dostane k dispozici.

Chci být NERD jako Vlastik


Bára

bára medailonek
studentka Materiálového inženýrství

Co dělá?
Bára se nebojí bořit stereotypy. Se svými roztomilými 154 cm se rozhodla pro kariéru materiálové inženýrky, kterou zvládla jako nic a nyní pokračuje v doktorském studiu, aby svým nadšením pro objevování mohla nakazit další studenty. Struktura její osobnosti je možná složitá, takovou ji ale mají i materiály, se kterými pracuje. Její vášní jsou povrchové vlastnosti materiálů, protože ji baví dělat velké změny díky zdánlivým maličkostem a ty pak zkoumat.

Chci být NERD jako Bára

Berenika

berenika medailonek
studentka Biomateriálů a kosmetiky

Co dělá?
Osud ji na FT zavál naprostou náhodou, ale ani na vteřinu toho nelituje. Už od základky zbožňuje chemii a biologii, takže studium Biomateriálů a kosmetiky, byla jasná volba, která propojuje obojí. Zrovna pracuje na diplomce, v níž se snaží substituovat molekulu diamantanu a připravit z něj vhodný ligand. Seriously. Která holka tohle o sobě můžeš říct a zároveň vědět o čem je řeč?
V laborce se cítí jako doma, ale nejčastěji ji potkáte pobíhat v bílém plášti mezi budovami, jelikož pomáhá i s propagací fakulty a správou sociálních sítí. A proto FT tolik miluje. To, že nemusí trčet permanentně ve škole, ale má možnost podílet se i na spoustě dalších skvělých projektů, které nemusí být nutně jen o vědě, je děsně boží.

Chci být NERD jako Berenika

Petr

berenika medailonek
student XY

Co dělá?
Medailonek o Berenice.

Chci být NERD jako Berenika

Tak co, uvidíme se v září na značkách?

NERDY bereme bez přijímaček. Nezapomeň vyplnit přihlášku do 30. března 2019

E-PŘIHLÁŠKA

 

Zavřít

Fakulty a součásti