Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci

Ústav technologie tuků, tenzidů a kosmetiky

Studium

Obory, které garantuje Ústav technologie tuků, tenzidů a kosmetiky, jsou sestaveny tak, aby obsáhly problematiku kosmetiky, tuků a detergentů takříkajíc od A do Z. Studenty čeká obecný základ přírodních věd, bez kterého se žádný pořádný odborník v této oblasti neobejde. Pak také celá řada specializovaných předmětů jako je dermatologie, mikrobiologie, fyziologie člověka nebo aplikovaná biologie. K tomu přidáme předměty zaměřené na chemii, analýzu a hodnocení kosmetických přípravků, tuků a tenzidů, a samozřejmě i předměty, které prozradí, z čeho a jak se kosmetika vyrábí. Nezapomínáme ani na legislativu a řízení bezpečnosti ve výrobních provozech. To všechno zpestříme výukou v našem Aplikačním centru kosmetických přípravků a biomateriálů.

O jaké obory se tedy staráme?

Bakalářské studium: Biomateriály a kosmetika
Magisterské studium: Biomateriály a kosmetika

Chtěli byste se k nám přidat? Podejte e-přihlášku a udělejte svou budoucnost o něco barevnější a voňavější! 🙂

Uplatnění

V českých luzích a hájích jsou naše obory unikátem. Neexistují stovky absolventů s tímto zaměřením z různých koutů republiky, kteří by každoročně zaplavili trh práce. Jak si asi domyslíte, tento fakt, je pro naše absolventy nespornou výhodou.

Jakou práci můžete získat po absolvování bakalářského oboru Technologie výroby tuků, kosmetiky a detergentů a magisterského oboru Technologie tuků, detergentů a kosmetiky?

Vážit si vás budou coby technologa ve výrobě kosmetických přípravků, čisticích prostředků, autokosmetiky nebo tukařských výrobků. Ve stejných odvětvích se můžete uplatnit také v oblasti testování, analýzy a hodnocení výrobků.

Mohla by se vám líbit práce ve výzkumu a vývoji kosmetických přípravků. Vždyť kdo by nechtěl stát u zrodu nového výrobku, který pak budou používat statisíce dam či pánů. A možná právě díky vašim znalostem bude pro ně tento výrobek bezpečnější, účinnější nebo příjemnější.

Všichni pokládáme za samozřejmé, že používáme kosmetiku, která je zdravotně nezávadná, bezpečná a kvalitní. Kdo ji pro nás kontroluje a hlídá? Například Státní zdravotní ústav nebo krajské hygienické stanice, tedy dozorové orgány, ve kterých vás také rádi zaměstnají.

A jestli jste si zatím svou vysněnou práci nevybrali, možná chcete pracovat sami na sebe. Vyrábět svoji vlastní biokosmetiku. Poskytovat poradenství při zavádění nových výrobků na trh. Prodávat a distribuovat. Zjednodušeně řečeno, dělat cokoli, co se točí kolem kosmetiky.

Fakulty a součásti

Zavřít