Ovládání schůzky v MS Teams

Oprávnění účastníků schůzky

Účastníci schůzky mohou mít dva stavy

• “Prezentující” – toto je výchozí stav pro všechny přítomné. Prezentující může ve schůzce provádět všechny níže uvedené operace.
  • “Účastník” – nemůže spustit nahrávání komunikace a vpouštět do komunikace hosty.

Schůzku je možné ovládat pomocí sady ikon v horní části okna, které se zobrazují v průběhu online schůzky. (pro toto zobrazení je potřeba v nastavení MS Teams mít zvoleno “Zapnout nové prostředí schůzek” – doporučujeme.

Možnosti ovládání

• Ikona kamery: zapnutí/vypnutí webové kamery
  • Ikona mikrofonu: ztlumení/zrušení ztlumení mikrofonu
  • obdélník se šipkou: zobrazení nabídky sdílení plochy
  • tři tečky: další možnosti schůzky
  • “bublina”: zobrazení chatu ve schůzce
  • symboly postav: zobrazení účastníků schůzky
  • červené tlačítko: odpojení od schůzky

Možnost sdílení plochy monitoru nebo aplikace účastníkům schůzky (Microsoft Whiteboard)

Po klepnutí na ikonu sdílení plochy se zobrazí výběr, co chcete sdílet.

Je možné sdílet

• Celou plochu monitoru. Pokud máte více monitorů, můžete vybrat, který monitor chcete partnerům zobrazit.
  • Okno některé aplikace. Pak partneři vidí jen tuto aplikaci.
  • Prezentaci PowerPointu. Partneři pak prezentaci vidí a mohou jí listovat nezávisle na přednášejícím.
  • Tabuli. Při sdílení se spustí aplikace Microsoft Whiteboard a všichni účastníci schůzky na ni mohou kreslit. Je potřeba mít aplikaci na zařízeních nainstalovanou. Sdílení tabule není k dispozici u okamžitých adhoc schůzek.
  • Zvuk z počítače (pouze při sdílení z nainstalované aplikace, není k dispozici přes webové rozhraní)