Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci

Ústav chemie

Studium

Ústav chemie zajišťuje výuku anorganické a organické chemie pro studenty prezenční i kombinované formy studia napříč všemi bakalářskými specializacemi akreditovanými ve studijních programech Technologie a hodnocení potravin a Materiály a technologie. Staráme se jak o výuku teoretickou (přednášky a semináře), tak i o tu praktickou v laboratořích.

Ústav chemie rovněž zabezpečuje výuku v oborech bakalářského a navazujícího magisterského studia:

Uplatnění

Tím, že budete mít „v kapse“ diplom z bakalářské specializace Chemie a analýza potravin nebo navazujícího magisterského programu Chemie potravin a bioaktivních látek nic nekončí, právě naopak, všechno teprve začíná. Kde tedy své čerstvě nabyté znalosti a schopnosti budete moci využít?

Co tak být technologem a mít v malíku výrobní proces od A do Z? S otevřenou náručí vás přivítají nejen  v potravinářském, ale také ve farmaceutickém či chemickém průmyslu. Ve stejných odvětvích se bez vás neobejdou při výzkumu a vývoji nových produktů, případně se můžete ujmout některé z řady kontrolních funkcí. Pokud pro vás komerční sféra není to pravé ořechové, máte možnost pracovat v některé ze státních institucí. Jako příklad uvedeme Státní zemědělskou a potravinářskou inspekci nebo některou z krajských hygienických stanic. No a pak je tady ještě jedna možnost … přihlásit se na doktorské studium a svoje kariérní možnosti ještě rozšířit ?

Nahoru

Fakulty a součásti

Zavřít