Nástroje a procesy

Vliv rychlosti a historie zatěžování na mechanické chování elastomeru při jednoosé a víceosé napjatosti

Téma: Vliv  rychlosti  a  historie  zatěžování  na  mechanické

chování elastomeru při jednoosé a víceosé napjatosti

Topic: Effect of Speed and Loading History on the Mechanics of Elastomer under Uniaxial and Multiaxial Stress
Školitel/Tutor: doc. Ing. Jakub Javořík, Ph.D.
Konzultant/Consultant:
E-mail: javorik@utb.cz
Obsahem práce bude výzkum v oblasti mechaniky elastomerů. Půjde především o hlubší analýzu chování materiálu při zatěžování a odlehčování ve více cyklech a při různých rychlostech zatěžování v základních deformačních módech (jednoosý tah, dvouosý tah, čistý smyk) a následnou analýzu závislostí na daném způsobu zatěžování, která bude využitá k zobecnění popisu tohoto jevu.
A research in the field of mechanics of elastomers will be the object of the work. Primarily, serious analysis of stress/strain relation during loading and unloading at different load speed in basic deformation modes (uniaxial tension, equibiaxial tension and pure shear) of elastomer will be made. Furthermore, relations between different deformation modes results will be analyzed to set up general interpretation.
Absolvent technického oboru se zájmem o mechaniku pevných těles.
Technical field graduate interested in the mechanics of solids.
1.       OGDEN, R.W. Non-linear Elastic Deformations. Dover Publications. 1997.

2.       BOWER, A.F. Applied Mechanics of Solids. CRC Press. 2010.

Další časopisecké a knižní zdroje dostupné prostřednictvím univerzitní knihovny UTB ve Zlíně