Zážitky našich studentů

Instituto Politécnico de Braganca, Portugalsko

Paulína |2015/2016 | Technologie makromolekulárních látek | Ph.D. | Erasmus+ pracovní
Místo
Veľmi som chcela ísť na juh, teraz by som išla radšej na sever. Ale som rada za všetko, čo som videla a zažila. Páčilo sa mi, že som bola v malom meste, kde som mohla všade chodiť pešo a ľudia boli veľmi príjemní. Nepáčili sa mi zanedbané budovy, obydlia, takmer všetky a to všade v Portugalsku, kadiaľ som prechádzala. Najviac sa mi nepáčila ich pracovná doba, ktorá začínala najskôr o deviatej ráno, ale chápem, že to niekomu asi tak vyhovuje.
Komplikace
Nespomínam si na žiadne komplikácie, všetko išlo veľmi hladko. Rada by som zdôraznila, že pred odjazdom bola komunikácia s medzinárodným oddelením aj s ubytovacou agentúrou naozaj výborná, uľahčilo to mnoho vecí a ušetrilo mnoho času.
Rozdíl proti ČR
Oproti štúdiu neviem, lebo som tam nebola na študijnom pobyte, ale oproti životu asi nižšia životná úroveň.
Náročnost
Bola som na pracovnej stáži, kde som si celý priebeh určovala sama, takže náročnosť závisí od človeka.
Přínos
Človek zistí, čoho je schopný, prestane sa zbytočne obávať mnohých vecí a keď sa vráti domov, vidí veci inak.