Zážitky našich studentů

Kazimierz Pulaski University of Technology and Humanities, Radom, Polsko

Paulína |2014/2015 | Inženýrství polymerů | Mgr. | Erasmus+ pracovní
Místo
Som veľmi spokojná s výberom miesta, a páčilo sa mi, že som dennodenne mohla striedať poľštinu s angličtinou.
Komplikace
Bolo ich veľa, ale nebrala som to ako komplikácie, ale ako príležitosť sa v niečom posunúť. A nenapadá ma nič zásadné, na čo by si mali budúci študenti dať pozor.
Rozdíl proti ČR
Rozdiely v štúdiu neviem, pretože som tu neprišla na študijný pobyt, môžem porovnať len napríklad vybavenie laboratória, ktoré bolo v niečom horšie ale na druhú stranu v niečom lepšie než je u nás na fakulte. Je to susedný štát, ale rozdiely sú v mnohých veciach. Z takých praktických spomeniem to, že tu nemajú menzy, ale neviem, či sa to týka celej krajiny. Majú tzv. “bary”, čo je v podstate normálna reštaurácia, študenti majú na výber z niekoľkých jedál a jedného denného menu, ktorého cena je ako v centre Zlína.
Náročnost
Na tejto pracovnej stáži ani na stáži na UTB som nezaznamenala žiadnu náročnosť :).