Zážitky našich studentů

University of Bradford – Velká Británie

Jiří|2015/2016 | Technologie makromolekulárních látek| Ph.D. | Erasmus+ studijní
Místo
Byl jsem spokojený s výběrem země a univerzity. S městem jsem moc spokojený nebyl, protože bylo hodně špinavé ve srovnání s jinými anglickými městy. Bradford má ovšem dobrou polohu (téměř uprostřed Velké Británie), což bylo výhodné z pohledu cestování.
Komplikace
Ve Velké Británii je velmi drahé ubytování, které se musí většinou platit za celý pobyt dopředu. Proto bych rád upozornil všechny studenty, kteří pojedou studovat do Velké Británie, aby věnovali zvýšenou pozornost výběru ubytování. V Bradfordu se dalo sehnat ubytování od 50 liber týdně (sdílíte koupelnu i kuchyň) až po 115 liber týdně (sdílíte pouze kuchyň). Já osobně sehnal ubytování za 65 liber týdně (sdílel jsem pouze kuchyň).
Rozdíl proti ČR
Vzhledem k tomu, že jsem nebyl na klasické studijní stáži, nemohu posoudit rozdíly ve studiu. Navštěvoval jsem ovšem dobrovolné kurzy, při kterých učitelé kladli velký důraz na dialog mezi studenty a vyučujícím.
Náročnost
Náročnost byla podle mého názoru totožná s náročností na UTB.
Přínos
Potkal jsem hodně studentů z různých evropských zemí, ale i zemí mimo EU. Měl jsem příležitost porovnat různé kultury a životní styly. Zlepšení jazykových schopností, samostatnost a schopnost adaptovat se na nové prostředí.