Zážitky našich studentů

Università Degli Studi Della Tuscia, Itálie

Khatantuul | 2016/2017 | Technologie potravin | Ph.D. | Erasmus+ pracovní
Místo
Ano. Velice. Viterbo je krásné městečko s velmi bohatou historií. Všude se dalo dojít pěšky, protože všechny služby se soustřeďovaly kolem historického centra města. Ve Viterbu si můžete zajít i do přírodních termálních lázní (vstup zdarma).
Jako jediné mínus bych zhodnotila vodu z kohoutku, která není pitná, protože obsahuje vysoké množství arsenu.
Komplikace
Všechno probíhalo v pořádku. Ve Viterbu se anglicky moc nedomluvíte, takže bych doporučovala se naučit italsky pár základních frází.
Rozdíl proti ČR
Italové nejsou ranní ptáčata, ale spíš noční sovy, takže den začínal tak kolem deváté, desáté hodiny. Pro studenty bylo nemyslitelné mít výuku už v 7 hodin.
Náročnost
Nedokážu na tuto otázku jednoznačně odpovědět.
Přínos
Pobyt v zahraničí mi přinesl nové zkušenosti a zážitky. Rozšířil moje obzory jak v osobním, tak v profesním životě. Navíc jsem měla možnost poznat spoustu zajímavých lidí z celého světa.