Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci

Ústav technologie tuků, tenzidů a kosmetiky

O ústavu

Nároky na krásu rostou rok od roku a internet plný samozvaných “make-up artists” to jen potvrzuje. Zkrátka a dobře – kosmetický průmysl je jedním z oborů s nejvyššími světovými obraty a dlouhodobým růstem. Na vzestupu je i produkce tukařských výrobků, bytové chemie nebo autokosmetiky. A protože to víme a chceme toho využít, jsme tu.

Ústav technologie tuků, tenzidů a kosmetiky s nezapomenutelnou zkratkou UTTTK funguje již od roku 2008. Fakulta technologická je jedinou vysokoškolskou institucí  v republice, která se pyšní akreditovaným bakalářským i magisterským oborem úzce zaměřeným na kosmetiku. Náš ústav je hrdým garantem bakalářského studijního oboru Biomateriály a kosmetika a také stejnojmenného magisterského oboru.

To, že se s kosmetickým průmyslem a jeho produkty setkáváte denně, je více než pravděpodobné. Kosmetiku znají a používají všichni, ale teprve studiem našich oborů se lze dostat do společnosti poměrně malé skupiny lidí, kteří vědí, jak kosmetické přípravky analyzovat, hodnotit jejich účinek a hlavně… jak je vyrábět. A protože spolupracujeme s celou řadou výrobců kosmetiky, výzkumných či kontrolních pracovišť, naši absolventi určitě neodchází ze školy nepolíbeni praxí. Co víc si přát?

Fakulty a součásti

Zavřít